Jubileusz 75-lecia Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży

Za nami Jubileusz 75-lecia Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży. Uroczysta Gala odbyła się 22 września 2023r. w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Wspaniałą oprawę artystyczną zapewnił występ Łomżyńskiej Orkiestry Dętej MDK DŚT pod batutą Waldemara Borusiewicza.

Dziękujemy wszystkim gościom, że w tym wyjątkowym dla łomżyńskiego rzemiosła dniu zaszczycili nas swoją obecnością.

Podczas uroczystości tradycyjnie wręczono odznaczenia oraz wyróżnienia.

Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Sylwester Zawadzki.

Najważniejszym odznaczeniem rzemieślniczym – szablą Kilińskiego  – uhonorowany został śp. Marek Wojciech Zawadzki, w imieniu którego odznaczenie odebrali synowie.

Za zasługi dla rzemiosła polskiego Złoty Medal im. Jana Kilińskiego otrzymał Mirosław Borawski.

Honorową Odznakę Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości otrzymali:
* Beata Tyborowska,
* Anna Borusiewicz,
* Ewa Szulc,
* Kinga Wolińska,
* Sylwia Szyperek,
* Małgorzata Wróblewska,
* Piotr Dziekoński,
* Robert Cieniewicz,
* Michał Piaścik,
* Andrzej Wszeborowski,
* Andrzej Zalewski.

Złotą Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle nagrodzeni zostali:
* Artur Ciborowski,
* Kazimierz Duda,
* Andrzej Kopka.

Nagrodzonym gratulujemy, że ich zaangażowanie w propagowanie rzemiosła zostało docenione.

Dziękujemy włodarzom miasta Łomża za wyróżnienie przyznane dla naszego Cechu za kultywowanie tradycji rzemieślniczych oraz nasz wkład w rozwój miasta.

DZIĘKUJEMY przede wszystkim Wam, drodzy  Rzemieślnicy, że nie ustajecie w trudach, aby łomżyńskie rzemiosło istniało a jakość świadczonych przez Was usług była na najwyższym poziomie. Bez Was nie mielibyśmy okazji do świętowania.

Honorowym Patronatem wydarzenia był Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki

oraz Prezydent miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.

Współorganizatorem Przedsięwzięcia było Miasto Łomża

a Partnerem Strategicznym Przedsięwzięcia Województwo Podlaskie

Jeszcze raz dziękujemy Współorganizatorowi oraz Partnerowi Strategicznemu Przedsięwzięcia za udzielone wsparcie.

Dziękujemy sponsorom naszego wydarzenia:

Cukiernia Raffaello Piotr Dziekoński

Cukiernia „Słodki Dzień” Ewa Szulc

„Sękacz” Jarosław Kalinowski

Bogdan Łepkowski

Andrzej Zalewski

oraz naszemu niezawodnemu rzemieślnikowi Panu  Sylwestrowi Nicewiczowi za uwiecznienie naszej uroczystości.

DZIĘKUJEMY!